Przez cały okres pracy szkolę się w licznych zawodowych kursach.
Szkolenie rozwijające umiejętności masażu. Obejmuje masaż sportowy, próżniowy (bańką chińską), izometryczny, refleksoterapię stopy oraz wiele innych zagadnień związanych z masażem.
Stanowi rozwinięcie opracowanej w latach 70'tych przez japońskiego fizjoterapeutę Kenzo Kase metody plastrowania dynamicznego. Polega na oklejaniu elastycznymi taśmami konkretnych części ciała w celu złagodzenia bólu, zmniejszeniu obrzęku czy zapobieganiu kontuzjom. Taping jest bardzo popularny zwłaszcza wśród ludzi uprawiających sport ale wykorzystywany jest również powszechnie w celu wspomagania procesu leczenia.
Szkolenie skupia się na wyposażeniu terapeuty w umiejętności odczytywania i analizowania obrazów rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz zdjęć rentgenowskich. Jest to niezbędna wiedza do podejmowania prawidłowych decyzji terapeutycznych.
Jest to łagodna forma chiropraktyki nastawiona na szybkie przyniesienie ulgi pacjentowi zwłaszcza z bólami kręgosłupa oraz ich pochodnymi. Diagnostyka polega na badaniu palpacyjnym (rękami terapeuty) miednicy oraz kręgosłupa. W zależności od wyników badania podejmowane zostają specyficzne techniki chiropraktyczne.
Jest to specyficzna forma terapii manualnej zaproponowana przez nowozelandzkiego fizjoterapeutę polegająca na wykorzystaniu ruchu pacjenta w czasie wykonywania mobilizacji stawowych. Bardzo skuteczna przy pracy ze stawami z ograniczeniami ruchomości, a także przy powrocie do sprawności po urazach.
Łagodna forma terapii manualnej bazująca na technikach oscylacyjnych. Przystosowana do pracy z pacjentem nawet w ostrych stanach bólowych. Jej założenia gwarantują pełne bezpieczeństwo pacjenta nawet przy występowaniu przeciwwskazań do innych zabiegów z zakresu terapii manualnej. Dzięki tej metodzie można złagodzić objawy bólowe i w szybkim czasie rozpocząć kolejne działania terapeutyczne.
Metoda skupia się na rozpoznaniu i terapii zmian w strukturach mięśniowo – powięziowych. Istotą metody jest proces normalizacji napięć w tkankach miękkich. W terapii wykorzystuje się siłę mięśniową pacjenta, a także różne formy masażu głębokiego, terapii punktów spustowych (trigger points), rozluźniania mięśniowo – powięziowego oraz technik aktywnego rozluźniania.
Poznanie podstaw ratownictwa medycznego – udzielania pierwszej pomocy.
Jest to forma pracy z tkanką miękką pacjenta przy pomocy różnego typu narzędzi. Jest to bardzo skuteczne uzupełnienie pracy manualnej terapeuty. Działania te są pomocne przy normalizacji napięcia układu mięśniowo - powięziowego oraz redukowaniu innych dysfunkcji funkcjonalnych tkanek miękkich.
Flossing to koncepcja terapeutyczna powstała w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych. Jej autorem jest dr Kelly Starrett. Nazwa wzięła się z angielskiego słowa "floss" co oznacza "opląt". Metoda polega na owijaniu elastyczną taśmą odpowiedniej części ciała i wywarciu kompresji tkanek o pożądanej sile. Z tak założonym flossem wykonujemy mobilizacje stawów, masaż lub ćwiczymy. Celem zastosowania taśmy jest pobudzenie mechanoreceptorów, stymulowanie przekrwienia tkanek oraz poprawa mobilności skóry, powięzi i mięśni. Czasem floss może zostać wykorzystany również przeciwobrzękowo.
Doskonała metoda terapeutyczna polegająca na nakłuwaniu cienkimi igłami ciała w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Jest dobrze tolerowana przez pacjentów i przynosi szybkie, pozytywne efekty.
Coraz częściej opieka fizjoterapeuty w schorzeniach związanych ze stawem skroniowo - żuchwowym oraz całym aparatem żucia staje się wręcz niezbędna. Aby leczenie tych chorób odbywało się kompleksowo wskazana jest współpraca stomatologa oraz fizjoterapeuty. W bardzo wielu przypadkach takie podejście gwarantuje pełny sukces.
Trening w bardzo wielu przypadkach jest niezbędny dla przeprowadzenia pełnego procesu rehabilitacji Pacjenta. Odpowiednie dobranie ćwiczeń i obciążeń to zadanie dla fizjoterapeuty. Obecnie po wielu badaniach, w wielu różnych krajach można powiedzieć, że nauka znalazła wiele metod treningowych pomagających odzyskać sprawność oraz pozbyć się bólu. Także profilaktyka różnych schorzeń możliwa jest dzięki treningowi fizycznemu oraz odpowiednio dobranej aktywności.
Szkolenie ukierunkowane na prawidłowe rozpoznanie objawów klinicznych poprzez przeprowadzenie badania (wywiad i testy kliniczne) i prawidłowe wnioskowanie w celu optymalizacji terapii Pacjenta.
Terapia wisecralna inaczej zwana terapią trzewną jest ukierunkowana na poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych. Skupia się ona na połączeniach między układem mięśniowo - powięźowym a trzewiami poprzez masaż i mobilizację zwłaszcza przedniej ściany brzucha. Celem terapii jest poprawa elastyczności, ruchomości i napięcia narządów wewnętrznych.
Uzyskanie tytułu ratownika.
Szkolenie nakierowane na wspomaganie leczenia bruksizmu (ścierania lub pękania zębów) oraz innych zaburzeń układu stomatognatycznego.